Strona główna - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Obowiązki stowarzyszeń i fundacji w praktyce Poznaj i dowiedz się, jak je bezbłędnie wypełniać >

Jak korzystać z ngo.pl?

Bądź na bieżąco! Codziennie czytaj!

Wiemy, jak ważna jest dla Twojej organizacji aktualna i wiarygodna informacja. I że brakuje czasu na przeglądanie, szukanie tych właściwych. Dlatego zbieramy je dla Ciebie w NGO.PL – każdego dnia pojawia się ok. 100 nowych! Aby ułatwić ich przeglądanie, dla Twojej wygody są podzielone na:

👉 serwisy

  • dział Publicystyka to miejsce spotkania różnych opinii; tutaj dowiesz się, co ważnego dzieje się w pozarządowym świecie, przeczytasz wywiady i komentarze, a także  felietony (m.in. Jana Mencwela, Krzysztofa Izdebskiego, Justyny Kościńskiej, Ewy Kamińskiej-Bużałek i wielu innych) oraz sylwetki aktywistów i aktywistek z całej Polski. Informacje przeszukasz chronologicznie, tematycznie bądź według autorów. Zobacz film, w którym pokazujemy, jak korzystać z serwisu Publicystyka!
  • w serwisie Szkolenia i wydarzenia przejrzysz aktualne zaproszenia na szkolenia (dotyczące prawa, księgowości, finansowania, promocji, współpracy z administracją, nowych technologii czy rozwoju zawodowego) oraz wydarzenia (konferencje i spotkania, imprezy i uroczystości, akcje i kampanie) z całej Polski. Możesz wybrać interesującą Cię tematykę, lokalizację lub czas.
  • Ogłoszeniach znajdziesz (i sam, sama dodasz) oferty pracy, stażu, wolontariatu w organizacjach, współpracy partnerskiej oraz giełdę rzeczy i komunikaty o likwidacji organizacji, o naborach do rad, komisji. Zobacz, jak korzystać z serwisu Ogłoszenia!
  • jeśli interesujesz się danymi, to odwiedź dział Fakty o NGO: znajdziesz w nim aktualne dane i raporty z badań organizacji pozarządowych.

👉 wyszukiwarki

Możesz także skorzystać z wyszukiwarki portalu i szukać informacji po lokalizacji, temacie, dziale w portalu. W każdym serwisie znajdziesz również wyszukiwarkę. Zobacz, jak łatwo znaleźć informacje w ngo.pl!

👉 newslettery

Żeby nic Ci nie umknęło, zamów bezpłatny newsletter ngo.pl. Masz do wyboru: najważniejsze informacje (wybrane i polecane przez redakcję), wszystkie informacje (przegląd wszystkich aktualności), informacje warszawskie, informacje o funduszach. Te newslettery wysyłamy w każdy poniedziałek i czwartek. Możesz także zamówić newsletter zawierający praktyczne informacje poradnicze (dostaniesz w poniedziałek) lub ogłoszenia o pracy w organizacjach (codziennie!).  W piątek dostaniesz publicystyczny Magazyn na weekend. Newslettery możesz zamówić TUTAJ.



Dowiedz się!

Prowadzenie stowarzyszenia, fundacji to (oczywiście oprócz radości!) wiele formalności i obowiązków prawnych. Dbamy o Ciebie i Twoją organizacjędlatego wszystkie ważne i potrzebne informacje zbieramy, aktualizujemy i zamieszczamy m.in. w serwisie Poradnik.

Poradnik to kompendium wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu organizacji: składa się z 20 działów tematycznych (m.in. księgowość, podatki, status OPP, współpraca z administracją, władze organizacji, zatrudnianie i wolontariat, PR, CSR czy RODO), w których są omówione wszystkie niezbędne formalności i przepisy. W Poradniku znajdziesz także aktualności prawne, formularze i wzory dokumentów (m.in. do KRS), a jeśli potrzebujesz indywidualnej porady – możesz skontaktować się z doradcami.

Możesz również zajrzeć do pozarządowego Sklepu i zamówić praktyczne poradniki (wersje drukowane, PDF-y, e-booki) z serii 3w* i ABC III sektora oraz kupić specjalistyczne kursy.

Dodawaj swoje informacje: informuj, zapraszaj, chwal się!

W NGO.PL wiemy, jak potrzebne są działania Twojej organizacji. I dlatego ułatwiamy Ci chwalenie się nimi oraz umożliwiamy dotarcie z informacjami do wielu osób. Samodzielnie możesz zamieścić w NGO.PL m.in.:

  • zaproszenie na wydarzenie, konferencję, spotkanie, akcję lub szkolenie swojej organizacji: ukaże się ono w dziale Szkolenia i Wydarzenia.
  • artykuł (np. wywiad, komentarz) o ważnej dla Ciebie sprawie, problemie, osobie: opublikujemy go w aktualnościach w Publicystyce. Możesz też zabrać głos w trwającej debacie.
  • ogłoszenie o tym, że Twoja organizacja poszukuje pracownika, wolontariusza, komputera, czy też oferuje staż, współpracę przy projekcie – dodaj je do działu Ogłoszenia.
  • ofertę usług: jeśli Twoja organizacja świadczy usługi dla innych stowarzyszeń i fundacji (np. można u Was zamówić catering), to opisz je, stwórz wizytówkę w serwisie Usługi dla NGO i zdobądź nowych klientów.

Jak dodać informację do portalu?

Informację możesz dodać na dwa sposoby:

Formularze dodawania są proste i intuicyjne, a my działamy szybko – dodane aktualności od razu pojawiają się w portalu!

Zarządzaj swoimi informacjami!

Aby łatwiej Ci było zarządzać zaproszeniami, ogłoszeniami, artykułami w ngo.pl, koniecznie załóż konto w serwisie moje.ngo.pl. Wszystko, co dodasz do portalu ngo.pl będzie zebrane w jednym miejscu, dostępne do edycji. Logując się raz, masz dostęp do wszystkich Twoich informacji w ngo.pl!

FILM: Jak założyć konto na moje.ngo.pl?

FILM: Jak dodać informację o szkoleniu, wydarzeniu do ngo.pl?

FILM: Jak korzystać z działu Usługi dla NGO

Szukaj wsparcia, zbieraj darowizny!

NGO.PL zna się na organizacjach, dlatego wiemy, jak ważne są pieniądze (i innego rodzaju wsparcie). Dlatego mamy dla Ciebie:

  • serwis Fundusze – to kopalnia pieniędzy, w której znajdziesz ogłoszenia o konkursach grantowych z całej Polski. Możesz je przeglądać pod kątem lokalizacji, tematu, rodzaju oraz terminu naboru. Za darmo! W korzystaniu z serwisu Fundusze pomoże ci ten film.
  • serwis Usługi dla NGO, w którym publikujemy oferty firm, organizacji i innych podmiotów dedykowane stowarzyszeniom i fundacjom np. księgowe, prawne, informatyczne, promocyjne, graficzne, fundraisingowe, czy doradcze. Swoje oferty zamieszczają tutaj m.in. biura rachunkowe, drukarnie, firmy doradcze. Jak korzystać z serwisu pokazujemy tutaj.
  • Wpłacam – bezpłatne narzędzie do pozyskiwania darowizn on-line dla Twojej organizacji (już nie masz wymówki, że to trudne!)
  • serwis Ogłoszenia, w którym możesz dodać anons o tym, czego potrzebuje Twoja organizacja np. wolontariusza, pracownika, lokalu czy komputera. Zobacz, jak korzystać z serwisu Ogłoszenia!

FILM: Jak szukać informacji o funduszach w ngo.pl?

FILM: Usługi dla i od organizacji. Jak z nich korzystać w ngo.pl?

FILM: Jak korzystać z serwisu Ogłoszenia?

Wyróżnij się!

Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców, możesz odpłatnie wyróżnić swoją informację lub skorzystać z reklam. Podczas dodawania zaproszenia, ogłoszenia możesz wybrać opcję „Wyróżnij” i z dostępnych propozycji cenowych wybrać najbardziej Cię interesującą. Dzięki wyróżnianiu szybciej dotrzesz do odbiorców swoich działań. Więcej o reklamach i wyróżnianiu przeczytasz tutaj. 

Możesz również ubiegać się o patronat ngo.pl nad wydarzeniem, przedsięwzięciem swojej organizacji. O zasadach udzielania patronatu przeczytasz tutaj.

Odwiedź też Spis Organizacjiw którym są dane wszystkich stowarzyszeń i fundacji w Polsce. Sprawdź, jakie informacje są tam o Twojej organizacji i zaopiekuj się jej profilem. Aktualizuj dane, dodawaj informacje i promuj swoją działalność!

Ile możliwości!!! Fajnie, prawda?

 I dlatego korzystaj z NGO.PL - najlepiej codziennie (bo to miejsce przyjazne Twojej organizacji)! Zapraszamy Cię serdecznie!

Jeśli chcesz podzielić się z nami opinią, podsunąć jeszcze lepsze rozwiązania lub wyrazić krytykę, napisz do nas: redakcja@portal.ngo.pl.

A jeśli podoba Ci się to, co robimy, to opowiedz o nas innej organizacji; śledź nas w mediach społecznościowych (na Facebooku, Twitterze, LinkedInie, Instagramie i YouTube) , albo wesprzyj nas darowizną i pomóż się rozwijać. Dziękujemy!